Adana Reklam Tasarım

Adana Reklam Tasarım

 
Reklam kampanyaları, Konser, tiyatro gibi etkinlikler, çeşitli konferanslar ve buluşmalar için ya da bir ürün tanıtımı için yapılan birçok insanın görebileceği yerlerde asılı duran grafik tasarım çalışmasına afiş adı verilmektedir. Afiş tasarımlarını reklam afişleri, etkinlik afişleri ve sosyal afişler olmak üzere üçe ayırabiliriz. Bir ürünün reklamını yapmak, bilinirliğini artırmak için moda, turizm, gıda alanlarında afiş tasarımı yapılabilir.
Etkinlik afişlerinde ise konser, tiyatro, seminer, sinema gibi birçok alanda gene hedef kitleye duyurularda bulunmak için afiş tasarımları yapılır. Diğer alanlar olan sağlık, turizm, belediye gibi alanlarda tanıtım ve bilgi amaçlı afişler de hazırlanabilir.

Afiş tasarımları karışık olmamalı ve verilen mesaj, duyuru, içerik hedef kitlenin anlamasına uygun olmalı. Zor farkedilen afişler ilanın insanlar açısından bilinmesini, göze hoş gelmeyen tasarımlarda dikkat çekilmesini engeller. İnsanlar bir afişe dikkat etmediklerinde ona bakmak istemezler.Renklerin uyumu ve tipografi burda olmazsa olmazdır.Bu sayede afiş tasarımı farkedilir olur ve hedef kitlenin ona ilgi duyması sağlanır.

Müzikal afişlerde yapılan müziğe göre tasarım belirlenir. Bazı müzik türlerinde konser ve etkinliklerde örneğin piano veya jaz festivallerinde minimal, sade ve dikkat çekici farklılıkta afişler tasarlanabilir. Sağlık afişlerinde mavi ve yeşil renklere dikkat edileceği gibi çocuk tiyatro afişlerinde de renkli ve canlı renklerle diğer afişlerde de etkinliğin türüne ve hedef kitlesine göre tasarım oluşturulur.

Morfin medya Adana’da reklam Tasarımı konusunda gerek işinde uzman personeli gerekse de tam teşekküllü profesyonel ekipman donanımı ile adana reklam tasarımıkonusunda sizlere profesyonel hizmet vermektedir.